CMF65237R00FHRE11
Mfr.Part #
CMF65237R00FHRE11
Description
RES 237 OHM 1.5W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Resistance :
237Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
CMF65237R00FHRE11
Vishay / Dale CMF65237R00FHRE11
237Ohms, 1.5W, Metal Film,