CMF65221R00FKRE11
Mfr.Part #
CMF65221R00FKRE11
Description
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Axial
Width :
4.57mm
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
221Ohms
Datasheets
CMF65221R00FKRE11
Vishay / Dale CMF65221R00FKRE11
221Ohms, 1.5W, Metal Film,