CMF6520R270BHR6
Mfr.Part #
CMF6520R270BHR6
Description
RES 20.27 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Axial
Width :
4.57mm
Resistance :
20.27Ohms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
1.5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF6520R270BHR6
Vishay / Dale CMF6520R270BHR6
20.27Ohms, 1.5W, Metal Film,