CMF6520R270BHEB
Mfr.Part #
CMF6520R270BHEB
Description
RES 20.27 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
640 μm
Weight :
1.000001g
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.2748mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Mount :
Through Hole
Resistance :
20.27Ohms
Termination :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power Rating :
1.5W
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Width :
4.57mm
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF6520R270BHEB
Vishay / Dale CMF6520R270BHEB
Through Hole 20.27Ohms, 1.5W, Metal Film,