CMF65200K00GKR6
Mfr.Part #
CMF65200K00GKR6
Description
RES 200K OHM 1.5W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.64 mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Tolerance :
±2%
Working Voltage :
500V
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
1.5W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR, 8 INCH
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
200kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Composition :
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
CMF
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF65200K00GKR6
Vishay / Dale CMF65200K00GKR6
FIXED RESISTOR, 200kOhm, Metal Film,