CMF651M5000FNR6
Mfr.Part #
CMF651M5000FNR6
Description
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL
Resistance :
1.5MOhms
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Composition :
Metal Film
Width :
4.57mm
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Datasheets
CMF651M5000FNR6
Vishay / Dale CMF651M5000FNR6
1.5MOhms, 1.5W, Metal Film,