CMF651K3000FKRE11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF651K3000FKRE11
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.3K OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CMF
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
1.5W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Published :
Max Power Dissipation :
1.5W
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
1.3kOhms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF651K3000FKRE11
Vishay / Dale CMF651K3000FKRE11
1.3kOhms, 1.5W, Metal Film,