CMF6519R600BER6
Mfr.Part #
CMF6519R600BER6
Description
RES 19.6 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
19.6Ohms
Length :
14.2748mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
CMF6519R600BER6
Vishay / Dale CMF6519R600BER6
19.6Ohms, 1.5W, Metal Film,