CMF6515R000FKRE11
Mfr.Part #
CMF6515R000FKRE11
Description
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Resistance :
15Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Width :
4.57mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1.5W
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Datasheets
CMF6515R000FKRE11
Vishay / Dale CMF6515R000FKRE11
15Ohms, 1.5W, Metal Film,