CMF6514K700FKR670
Mfr.Part #
CMF6514K700FKR670
Description
RES 14.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Lead Free :
Lead Free
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
14.7kOhm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
500V
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
1.5W
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
No
Packing Method :
TR
Datasheets
CMF6514K700FKR670
Vishay / Dale CMF6514K700FKR670
FIXED RESISTOR, 14.7kOhm, Metal Film,