CMF65130R00FKRE11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF65130R00FKRE11
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Width :
4.57mm
Composition :
Metal Film
Length :
14.2748mm
Max Power Dissipation :
1.5W
Resistance :
130Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1.5W
Series :
CMF
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF65130R00FKRE11
Vishay / Dale CMF65130R00FKRE11
130Ohms, 1.5W, Metal Film,