CMF6510R000FHR611
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF6510R000FHR611
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±1%
Resistance :
10Ohms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1.5W
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Metal Film
Series :
CMF
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Width :
4.57mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF6510R000FHR611
Vishay / Dale CMF6510R000FHR611
10Ohms, 1.5W, Metal Film,