CMF60R68000FNEK
Mfr.Part #
CMF60R68000FNEK
Description
RES 0.68 OHM 1W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
1W
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Resistance :
680mOhms
Packaging :
Bulk
Length :
8.7376mm
Datasheets
CMF60R68000FNEK
Vishay / Dale CMF60R68000FNEK
680mOhms, 1W, Metal Film,