CMF60R33000GNRE
Mfr.Part #
CMF60R33000GNRE
Description
RES 0.33 OHM 1W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
330mOhm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Series :
CMF
Working Voltage :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Diameter :
3.68mm
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Datasheets
CMF60R33000GNRE
Vishay / Dale CMF60R33000GNRE
Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Metal Film,