CMF60909R00FKRE70
Mfr.Part #
CMF60909R00FKRE70
Description
RES 909 OHM 1W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
909Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
Metal Film
Length :
8.7376mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Width :
3.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
CMF60909R00FKRE70
Vishay / Dale CMF60909R00FKRE70
909Ohms, 1W, Metal Film,