CMF60887K00FKR670
Mfr.Part #
CMF60887K00FKR670
Description
RES 887K OHM 1W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Series :
CMF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Construction :
Tubular
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
887kOhm
Working Voltage :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W