CMF607K8700FKRE70
Mfr.Part #
CMF607K8700FKRE70
Description
RES 7.87K OHM 1W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistance :
7.87kOhm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
CMF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%