CMF606K9800FKRE70
Mfr.Part #
CMF606K9800FKRE70
Description
RES 6.98K OHM 1W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
8.7376mm
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
6.98kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.68mm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF606K9800FKRE70
Vishay / Dale CMF606K9800FKRE70
6.98kOhms, 1W, Metal Film,