CMF60681R00FKEA70
Mfr.Part #
CMF60681R00FKEA70
Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Resistance :
681Ohm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Working Voltage :
500V
Max Power Dissipation :
1W
Lead Diameter :
0.64 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Lead Free :
Lead Free
Published :
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CMF60681R00FKEA70
Vishay / Dale CMF60681R00FKEA70
FIXED RESISTOR, 681Ohm, Metal Film,