CMF6060R400FKR670
Mfr.Part #
CMF6060R400FKR670
Description
RES 60.4 OHM 1W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
60.4Ohms
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Width :
3.68mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
CMF
Length :
8.7376mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF6060R400FKR670
Vishay / Dale CMF6060R400FKR670
60.4Ohms, 1W, Metal Film,