CMF605K6000JNEA64
Mfr.Part #
CMF605K6000JNEA64
Description
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL
Resistance :
5.6kOhms
Length :
8.7376mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
1 (Unlimited)
Published :
Series :
CMF
Width :
3.68mm
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
CMF605K6000JNEA64
Vishay / Dale CMF605K6000JNEA64
5.6kOhms, 1W, Metal Film,