CMF605K1200BEEK
Mfr.Part #
CMF605K1200BEEK
Description
RES 5.12K OHM 1W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Composition :
Metal Film
Height - Seated (Max) :
Series :
CMF
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.145 Dia x 0.344 L (3.68mm x 8.74mm)
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
5.12 kOhms
Product Category :
Adafruit Industries
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Adafruit
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Brand :
Adafruit
Datasheets
CMF605K1200BEEK
Vishay / Dale CMF605K1200BEEK
5.12 kOhms, 1W, Metal Film,