CMF6053K300BEEB70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF6053K300BEEB70
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 53.3K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
1W
Series :
CMF
Composition :
Metal Film
Width :
3.68mm
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
53.3kOhms
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Length :
8.7376mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Datasheets
CMF6053K300BEEB70
Vishay / Dale CMF6053K300BEEB70
53.3kOhms, 1W, Metal Film,