CMF6051K100FKR670
Mfr.Part #
CMF6051K100FKR670
Description
RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
0.64 mm
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
51.1kOhm
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Working Voltage :
500V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
CMF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Datasheets
CMF6051K100FKR670
Vishay / Dale CMF6051K100FKR670
FIXED RESISTOR, 51.1kOhm, Metal Film,