CMF604K8100BEEB70
Mfr.Part #
CMF604K8100BEEB70
Description
RES 4.81K OHM 1W 0.1% AXIAL
CMF
Surface Mount :
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Lead Diameter :
0.64 mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Working Voltage :
500V
Resistance :
4.81kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Datasheets
CMF604K8100BEEB70
Vishay / Dale CMF604K8100BEEB70
FIXED RESISTOR, 4.81kOhm, Metal Film,