CMF60475K00FKEB
Mfr.Part #
CMF60475K00FKEB
Description
RES 475K OHM 1W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.68mm
Supplier Device Package :
Resistance :
475kOhms
2
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Length :
8.7376mm
Factory Lead Time :
30 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Datasheets
CMF60475K00FKEB
Vishay / Dale CMF60475K00FKEB
475kOhms, 1W, Metal Film,