CMF60475K00CER6
Mfr.Part #
CMF60475K00CER6
Description
RES 475K OHM 1W 0.25% AXIAL
Packing Method :
TR, 8 INCH
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.64 mm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
500V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
475kOhm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Surface Mount :
No
Datasheets
CMF60475K00CER6
Vishay / Dale CMF60475K00CER6
FIXED RESISTOR, 475kOhm, Metal Film,