CMF6043R200BHR6
Mfr.Part #
CMF6043R200BHR6
Description
RES 43.2 OHM 1W .1% AXIAL
Working Voltage :
500V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.64 mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
43.2Ohm
Surface Mount :
Packing Method :
TR, 8 INCH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF6043R200BHR6
Vishay / Dale CMF6043R200BHR6
FIXED RESISTOR, 43.2Ohm, Metal Film,