CMF6035R700FKRE70
Mfr.Part #
CMF6035R700FKRE70
Description
RES 35.7 OHM 1W 1% AXIAL
No
Diameter :
3.68mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tubular
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~175°C
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Resistance :
35.7Ohm
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Datasheets
CMF6035R700FKRE70
Vishay / Dale CMF6035R700FKRE70
Through Hole FIXED RESISTOR, 35.7Ohm, Metal Film,