CMF6031K600FKRE70
Mfr.Part #
CMF6031K600FKRE70
Description
RES 31.6K OHM 1W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
500V
EAR99
Lead Diameter :
0.64 mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~175°C
JESD-609 Code :
e0
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
31.6kOhm
Datasheets
CMF6031K600FKRE70
Vishay / Dale CMF6031K600FKRE70
FIXED RESISTOR, 31.6kOhm, Metal Film,