CMF602R3200FKR6
Mfr.Part #
CMF602R3200FKR6
Description
RES 2.32 OHM 1W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Length :
8.7376mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.32Ohms
Series :
CMF
Width :
3.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
CMF602R3200FKR6
Vishay / Dale CMF602R3200FKR6
2.32Ohms, 1W, Metal Film,