CMF6025R000BER6
Mfr.Part #
CMF6025R000BER6
Description
RES 25 OHM 1W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
3.68mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
25Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Length :
8.7376mm
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Datasheets
CMF6025R000BER6
Vishay / Dale CMF6025R000BER6
25Ohms, 1W, Metal Film,