CMF60220R00FKRE64
Mfr.Part #
CMF60220R00FKRE64
Description
RES 220 OHM 1W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
220Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.68mm
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Length :
8.7376mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF60220R00FKRE64
Vishay / Dale CMF60220R00FKRE64
220Ohms, 1W, Metal Film,