CMF6020R000FKEA
Mfr.Part #
CMF6020R000FKEA
Description
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
38 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Width :
3.68mm
Resistance :
20Ohms
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
8.7376mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF6020R000FKEA
Vishay / Dale CMF6020R000FKEA
Through Hole 20Ohms, 1W, Metal Film,