CMF601K7400FHEB
Mfr.Part #
CMF601K7400FHEB
Description
RES 1.74K OHM 1W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
38 Weeks
Published :
Power (Watts) :
1W
Width :
3.68mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
8.7376mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1.74kOhms
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Datasheets
CMF601K7400FHEB
Vishay / Dale CMF601K7400FHEB
1.74kOhms, 1W, Metal Film,