CMF60163K80BEEB
Mfr.Part #
CMF60163K80BEEB
Description
RES 163.8K OHM 1W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Tolerance :
±0.1%
Axial
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
8.7376mm
Width :
3.68mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
CMF
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
163.8kOhms
Datasheets
CMF60163K80BEEB
Vishay / Dale CMF60163K80BEEB
163.8kOhms, 1W, Metal Film,