CMF6015R000FKEB
Mfr.Part #
CMF6015R000FKEB
Description
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
8.7376mm
Factory Lead Time :
38 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Lead Free :
Lead Free
Width :
3.68mm
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
15Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
CMF6015R000FKEB
Vishay / Dale CMF6015R000FKEB
15Ohms, 1W, Metal Film,