CMF6012K100FKR670
Mfr.Part #
CMF6012K100FKR670
Description
RES 12.1K OHM 1W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Lead Diameter :
0.64 mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
No
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
12.1kOhm
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
CMF
Working Voltage :
500V
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Datasheets
CMF6012K100FKR670
Vishay / Dale CMF6012K100FKR670
FIXED RESISTOR, 12.1kOhm, Metal Film,