CMF60121K00FKR670
Mfr.Part #
CMF60121K00FKR670
Description
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL
Power Rating :
1W
Resistance :
121kOhm
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Factory Lead Time :
11 Weeks
Construction :
Tubular
Packing Method :
TR
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
CMF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Working Voltage :
500V
Tolerance :
±1%
Diameter :
3.68mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
1W