CMF6011K000BER6
Mfr.Part #
CMF6011K000BER6
Description
RES 11K OHM 1W .1% AXIAL
Power (Watts) :
1W
Length :
8.7376mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
11kOhms
Width :
3.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF6011K000BER6
Vishay / Dale CMF6011K000BER6
11kOhms, 1W, Metal Film,