CMF60110R00JLRE
Mfr.Part #
CMF60110R00JLRE
Description
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Series :
CMF
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Lead Diameter :
0.64 mm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Published :
Resistance :
110Ohm
Composition :
Metal Film
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
500V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Factory Lead Time :
38 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CMF60110R00JLRE
Vishay / Dale CMF60110R00JLRE
FIXED RESISTOR, 110Ohm, Metal Film,