CMF6010R000JKEB64
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF6010R000JKEB64
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
1W
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
8.7376mm
Package / Case :
Axial
Series :
CMF
Tolerance :
±5%
Resistance :
10Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Width :
3.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF6010R000JKEB64
Vishay / Dale CMF6010R000JKEB64
10Ohms, 1W, Metal Film,