CMF60102K00BER6
Mfr.Part #
CMF60102K00BER6
Description
RES 102K OHM 1W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Axial
Width :
3.68mm
Metal Film
Length :
8.7376mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
102kOhms
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF60102K00BER6
Vishay / Dale CMF60102K00BER6
102kOhms, 1W, Metal Film,