CMF60100R00BHRE70
Mfr.Part #
CMF60100R00BHRE70
Description
RES 100 OHM 1W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
3.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
8.7376mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
100Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
CMF60100R00BHRE70
Vishay / Dale CMF60100R00BHRE70
100Ohms, 1W, Metal Film,