CMF55R84500FLR6
Mfr.Part #
CMF55R84500FLR6
Description
RES 0.845 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
845mOhm
Lead Diameter :
0.64 mm
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Pbfree Code :
No
Published :
Series :
CMF
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 8 INCH
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CMF55R84500FLR6
Vishay / Dale CMF55R84500FLR6
FIXED RESISTOR, 845mOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,