CMF559K5300FKRE70
Mfr.Part #
CMF559K5300FKRE70
Description
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Published :
Terminal Shape :
Wire
Composition :
Metal Film
Reach Compliance Code :
not_compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
9.53kOhm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C