CMF55998K00BER6
Mfr.Part #
CMF55998K00BER6
Description
RES 998K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Resistance :
998kOhms
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Tolerance :
±0.1%
CMF
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF55998K00BER6
Vishay / Dale CMF55998K00BER6
998kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,