CMF55887R00BHR6
Mfr.Part #
CMF55887R00BHR6
Description
RES 887 OHM 1/2W .1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
887Ohms
Width :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF55887R00BHR6
Vishay / Dale CMF55887R00BHR6
887Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,