CMF5582R000GKEA
Mfr.Part #
CMF5582R000GKEA
Description
RES 82 OHM 1/2W 2% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
82Ohms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5582R000GKEA
Vishay / Dale CMF5582R000GKEA
82Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,