CMF55820K00FHEK
Mfr.Part #
CMF55820K00FHEK
Description
RES 820K OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
820kOhms
Metal Film
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.096mm
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF55820K00FHEK
Vishay / Dale CMF55820K00FHEK
Through Hole 820kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,